ترمیم شیشه اتومبیل آرند سرویس

نحوه رفع گرفتگی آبپاش شیشه خودرو

به پمپ شیشه شورگوش دهید. قبل از اینکه بخواهید گرفتگی نازل آبپاش را تعمیر یا تعویض کنید ابتدا کار پمپ را روشن کنید و به صدای کم پمپ شیشه شو گوش دهید. اگر نازل اب پاش مسدود شده باشد، علی رغم عدم پاشش مایع، صدای پمپ را می شنوید.در هوای بسیار سرد، یخ را در مخزن شیشه شو بررسی کنید، می توانید سعی کنید از یک سشوار گرم برای یخ زدایی پمپ و مخزن استفاده کنید یا یخ زدای شیشه جلو را در مخزن شیشه شو اسپری کنید. اگر مطمئن نیستید که پمپ روشن است، از یکی از دوستانتان بخواهید که از بیرون خودرو نزدیک کاپوت گوش کند. اگر صدای پمپ را نمی شنوید، می توانید کانکتور برق پمپ شیشه شو را جدا کنید و ولتاژ کانکتور را بررسی کنید، اگر هنگام تلاش برای فعال کردن پمپ ولتاژ وجود دارد، احتمالاً پمپ باید تعویض شود. اگر مشکوک هستید که مخزن آلوده است و ممکن است باعث انسداد شود، بهتر است آن را با آب تازه ای که از شیلنگ به داخل مخزن می چرخد ​​تمیز کنید. صابون ظرف در مخزن نیز ممکن است به از بین بردن کثیفی و ذرات کمک کند. آبکشی کنید تا آب از دهانه پر شود و صابون از بین برود. پس از این کار، بهتر است شیلنگ های تغذیه را از پمپ و نازل ها جدا کرده و هوا را در شیلنگ ها دمش دهید. پس از آن، شیلنگ ها را دوباره به پمپ وصل کنید و آب را از طریق خطوط عبور دهید تا آنها را بیشتر شستشو

نازل آب پاش ها را در بالای کاپوت نزدیکی شیشه جلو قرار دارد و رو به شیشه میباشد آنها را بررسی کنید و به دنبال نشانه هایی باشید که نشان می دهد چیزی آنها را مسدود کرده است. اغلب، رسوب یا روغن واکس پولیش یا شیره درختان می‌تواند خروجی نازل آبپاش را پر کند و از پاشش مناسب مایع جلوگیری کند. موم یا پولیش را که انتهای جت را مسدود کرده است پاک کنید.

از یک سوزن کوچک برای پاک کردن انسدادهای نازل استفاده کنید. اگر پاک کردن انسدادها، جت ها را به اندازه کافی پاک نمی کند تا مایعشیشه شو به بیرون پاشیده شود، سعی کنید از یک پین یا سوزن برای پاک کردن سوراخ ها استفاده کنید. یک پین را به هر سوراخ روی جت فشار دهید، سپس آن را بردارید و هرگونه گرفتگی را که با آن بیرون می‌آید پاک کنید. فقط تا جایی که بتوانید با خیال راحت آن را بردارید، پین را فشار دهید. فشار زیاد باعث خرابی نازل خواهد شد احتیاط کنید.

یک سیم نازک مسی مانند تصویر را از طریق سوراخ آبپاش عبور دهید. اگر سیم از پین به اندازه کافی به عمق نفوذ نمی کند روکش سیم را جدا کنیدتا گرفتگی جت را پاک کند، شلنگ پایین آبپاش را از زیر کاپوت جدا کنید. سپس یک سیم نازک را از پایین آبپاش، از نازل بالایی به سمت بالا عبور دهید. اگر نازل چندین دهانه دارد، ممکن است بخواهید سیم را چندین بار از آن عبور دهید تا زمانی که هر دو سوراخ را باز کنید. سیم‌های گیتار برای این کار مناسب هستند زیرا استحکام لازم برای عبور از آبپاش دارد البته این چیزی نیست که له سادگی در دسترس باشد شما همانند تصویر بالا می توانید از یک سیم برق جدا شده استفاده کنید. ممکن است لازم باشد نوک سیم را جدا کنید تا در سوراخ آبپاش قرار بگیرند. باز کردن شیلنگ از زیر نازل آبپاش باعث میشود کثیفی که از بیرون رفع انسداد میشود دوبار در میسر آبپاش قرار نگیرد و‌باعث انسداد مجدد نشود.

شلنگ را از پایین نازل آبپاش شیشه جدا کنید. شیلنگ لاستیکی در پایین نازل تنها با فشاری که شلنگ روی نازل وارد می کند نگه داشته می شود، بنابراین باید بتوانید آن را با سهولت به بیرون بکشید. به سادگی شیلنگ را با انگشت اشاره و شست خود نزدیک نازل فشار دهید و به سمت عقب بکشید تا آن را خارج کنید. اگر شلنگ گیر کرده است، از یک انبردست آن را به جلو و عقب بچرخانید تا شل شود. سعی کنید جهت اتصالات بکشید

برای جدا کردن آبپاش از کاپوت از انبردست استفاده کنید. آبپاش شستشوی شیشه جلو توسط درپوش های پلاستیکی در جای خود ثابت می شوند. یک انبردست بردارید و درپوش ها را به داخل نازل فشار دهید، سپس آن را به سمت بالا فشار دهید.  نازل مستقیماً با فشار دادن درپوش ها از سوراخ کاپوت به سمت بالا فشار می آورد اگر نازل آبپاش را تعویض می کنید، اشکالی ندارد که درپوش ها را بشکنید، در غیر این صورت مراقب باشید به آنها آسیب نرسانید.

آبپاش ها را از کاپوت بیرون بکشید. دوباره کاپوت را پایین بیاورید ونازل را مستقیماً به سمت بالا و بیرون از سوراخ کاپوت بکشید. با وجود گیره ها، هر نازل باید با مقاومت بسیار کمی از سوراخ خارج شود. اگر نازل گیر کرد، دوباره کاپوت را باز کنید و گیره ها را با انبردست فشار دهید تا دوباره آزاد شوند. مراقب باشید هنگام بیرون کشیدن نازل ها به رنگ روی کاپوت آسیب نرسانید.

نازل آبپاش را در یک کاسه سرکه خیس کنید. ممکن است بتوانید هرگونه گرفتگی در نازل ها را با خواباندن آنها در مایع سرکه برای مدتی پاک کنید. نازل ها را کمی در داخل سرکه حرکت دهید تا مطمئن شوید که به داخل حفره ها و محل انسداد نفوذ می کند. پس از چند دقیقه، نازل ها را از سرکه خارج کرده و آنها را بشویید. هنگامی که نازل آبپاش شسته شد، می توانید از سوکت انتهایی نازل در آن بدمید تا ببینید آیا انسداد دارد یا خیر. اگر نازل شیشه گرفتگی ندارد، دوباره آن را روی خودرو نصب کنید

نصب نازل آبپاش جدید . چه نازل های مایع شستشوی جدید خریداری کرده باشید و چه در حال نصب مجدد نازل های قدیمی که پاک کرده اید، روند یکسان است. نازل آبپاش را از سوراخ بالای کاپوت طوری وارد کنید که خروجی ها رو به شیشه جلو باشد. هنگامی که تا انتها فشار داده شود، گیره های پلاستیکی منبسط می شوند و هر نازل را در جای خود نگه می دارند.  در صورت استفاده از نازل های پس از فروش، (مثلاً از فروشگاه های قطعات خودرو). نازل های افترمارکت ممکن است دارای رزوه ها و مهره های پلاستیکی باشند تا روی هود یا سایر ورق های فلزی محکم شوند. در این صورت، هنگام سفت کردن مهره مراقب باشید، زیرا نازل های پلاستیکی پس از فروش ممکن است از پلاستیک نسبتاً شکننده ساخته شده باشند که اگر بیش از حد سفت شوند، دقیقاً در زیر بدنه نازل شکسته می شوند. همچنین اگر از واشر لاستیکی عرضه شده بین نازل و ورق فلزی استفاده کنید، ممکن است از شکستگی جلوگیری کند. پس از قرار گرفتن در محل، خط مایع شیشه شوی را به نازل وصل کنید. وسیله نقلیه را روشن کنید و آبپاش های جدید خود را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که درست کار می کنند.

مسیر شیلنگ را از مخزن به صورت چشمی بازرسی کنید. اگر نازل های شیشه شوی شما مایع شوینده را روی شیشه جلو نمی پاشند، ممکن است به دلیل بریدگی یا پیچ خوردگی شیلنگ باشد که از مخزن مایع شیشه شوی به سمت آبپاش می رود. به دنبال نشانه هایی از انسداد یا آسیب دیدگی روی خطوط باشید. از مخزن شروع کنید و خطوط را تا آبپاش های متصل به کاپوت دنبال کنید. به دنبال علائم نشت، پیچ خوردگی یا سایر اشکال آسیب باشید.

2شلنگ های گرفته را با کمپرسور هوا تمیز کنید.  اگر شیلنگ ها سالم به نظر می رسند، ممکن است مشکل از گرفتگی داخل یکی از خطوط باشد. شلنگ را از نازل در آبپاش و همچنین نازل مخزن را بیرون بکشید، سپس از یک کمپرسور هوا یا قوطی هوا برای عبور هوا از طریق خط و رفع هرگونه انسداد استفاده کنید.  اگر هوا نمی تواند از خط عبور کند تا گرفتگی آن را باز کند، باید آن را تعویض کنید. اگر هوا درست از خط عبور کرد، آن را دوباره نصب کنید.

شیلنگ های مایع شیشه شور آسیب دیده را تعویض کنید.  اگر نمی توانید انسداد شیلنگ را برطرف کنید، باید یک جایگزین نصب کنید. ممکن است بتوانید جایگزین های مستقیم را در فروشگاه لوازم خودرو محلی خود خریداری کنید، در غیر این صورت شلنگ مسدود شده را با خود ببرید و یک شلنگ لاستیکی با همان قطر داخلی پیدا کنید. طول شلنگی را خریداری کنید که با شیلنگی که باید تعویض کنید مطابقت داشته باشد. به سادگی شلنگ جدید را به همان نازل هایی که شیلنگ قدیمی را از آن جدا کرده اید وصل کنید. پس از تعویض شلنگ یک بار دیگر آبپاش های خود را تست کنید.

آرند سرویس 2022
تمامی حقوق این سایت برای آرند سرویس محفوظ میباشد. ©